شیخ ما ، هالو هفت شنبه و مریدان!

بیخ شیخ نوشت :: عزیز مریدانی (از جمله بیات و بیک عزیز ) ، به شیخ ما هشدار داده اند که صاحب کشکول جانب احتیاط نگهدارد ، تا خدای ناکرده چراغ کشکول خاموش نگردد ، ضمن پاسخ به این عزیزان ، در این پست به مطلب مهم دیگری نیز پرداخته ام ، شیخ ما از مریدان میخواهد ، تا به آخر و به دقت بخوانند ، و نظر خود بازگویند !

اهل چُس ناله های متفکرانه نیستم ، میدانم انتقاد و بیان کاستیها و کژیهای جامعه به کام متولیان امور شیرین نیست و بشر ذاتاً در مقابل بیان عیوبش موضع میگیرد ، و تنها شاید افراد کمی بتوانند در آینه دیگران تصویر خود را آنگونه که هستند ببینند ، و ابعاد خوب و بد خود را بپذیرند!

کارها را تقسیم کرده ام ، بیان کاستی ها و اشکالات را به زبان شوخ و شیرین هالو هفت شنبه سپرده ام ، که تلخی عیب گویی را با شیرینی طنز بیامیزد و از آن معجونی قابل تحمل فراهم سازد ، و فقط به انتقاد صرف اکتفا نکرده ام ، سعی کرده ام به راه حلها نیز بیندیشم ، و بیان آن را به حضرت شیخ بسپارم ، شاید به خاطر ریش سفیدش مقبول افتد!

کشکول صحنه رویارویی حماقت است و دوراندیشی ، صحنه نبرد اندیشه با خریت ، و اینچنین است که گاه شیخ ما ، هالو هفت شنبه را امر میکند که الاغ حضرت شیخ را به "عرعر" اندازد ، تا با زبانی شیرین کاستیها را بیان دارد ، و گاه با حضرت حافظ و مولانا و خیام نیز شوخی کند ، و در پس پرده بگوید آنچه را شیخ از بیان صریح آن می پرهیزد!

و زمانی که هفت شنبه اولین نشانه های بی ادبی را بروز میدهد ، شیخ ما زبانش را قیچی کند تا حد نگهدارد و خدای ناکرده دچار توهین و افترا نشود ، و زان پس زبان حکیمانه حضرت شیخ چون تیغ حراحی کارکشته به کار افتد ، تا انتقاد را به زیور سازندگی و کارگشایی مزین سازد!

مریدان ببخشایند ، نمیدانم چرا اینقدر سریع و یکباره این همه زیاده گویی ، چونان رگباری از کلمات ، بر صفحه کلیدمان فرو بارید ! ، قصدمان دفاع از هفت شنبه و یا ذکر کرامات شیخ نبود ، که شیخ ما تملق و چاپلوسی را بر مریدان حرام نموده است، که مریدان آشنایند با وجنات هالو و کرامات شیخ !

راستش امروز شنیدم که زمزمه هایی هست برای ممنوع شدن یا از کار انداختن گوگل در ایران ، نمیدانم اصلاً اینترنت بدون گوگل چه معنایی دارد ، نمیخواهم توهین به ساحت پیامبر اکرم (ص) را در سایت یوتیوب و تحت کنترل گوگل توجیه کنم ، توهین به هر کس زشت و محکوم است ، چه برسد به شخصیت آسمانی و مقدس برای یک و نیم میلیارد مسلمان!

اما فراموش نکنیم که کارکرد اصلی گوگل توهین و فحاشی نیست ، گوگل دریایی است از اطلاعات دسته بندی شده و ارزشمند ، و مورد نیاز اندیشمندان و محققان سراسر دنیا!

شاید اگر کشورهای اسلامی نه با توسل به آشوبهای کور ، که با سلاح منطق و عقلانیت به صورت جدی به مدیران گوگل هشدار دهند ، بتوانند از طریق مجامعی نظیر کنفرانس اسلامی به صورت ریشه ای از تکرار اتفاقات مشابه در آینده جلوگیری کنند!

برایم عجیب است با الاغ سفر کنیم ، به این دلیل که درون هواپیمای مجهز ایرباس فرد بی ادبی نشسته است ، گذشته از آن شیخ ما میگوید ، درست است الاغ ما نفهم است و نادان ، اما الاغ را برای سواری خواهند و بس ! .... میگی نه ؟ این رو بخون!

 http://almasipage.persianblog.ir/post/430/

بیخ مهم نوشت :: آزادی برای آن نیست که عده ای هر کاری دلشان خواست انجام دهند ، اتفاقاً برعکس ، آزادی یعنی اینکه ما حق داریم مواظب باشیم و انتقاد کنیم ، تا عده ای هر کاری دلشان خواست نتوانند بکنند .... چی گفتیم مثلاً!

/ 17 نظر / 42 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یادداشت های یک معلم

از قدیم گفته اند زبان سرخ سر سبز دهد بر باد ولی اگر مریدان هیاهو به راه نیندازند چراغ کشکول روشن خواهد ماند.چون عده ای خوابند!

منه من

درود شیخ عزیز قربان محبتتان ما هم لینکتان کردیم و همیشه میخوانیمتان موفق باشید عزیز

yek doost

این ممنوعیتها برای من و شماست شیخ والا در این یر و بیر هیات 140 نفره را به ینگه دنیا بردن و رهایشان کردن در برای چریدن در آنجا چه مفهومی دارد؟؟؟ وانگهی همیشه میگویند همنشین تو از تو به باید تا تئرا عقل و دین بیفزاید آخر ما از همنشینی با اعراب مارمولک خور که هنوز در جهل مرکبند چه میتوانیم بیاموزیم جز اینکه راه تکنولوژی را بر روی مردمانمان ببندیم یا آنها را در منجنیق بگذاریم حال نه اینکه مملکت مردم سالاری داریم ؟ملت شده اند مانند خُرزو خان دیده نمیشوند فقط هرجا لازم است از نامشان استفاده میشود آنچنان که برای قطع گوگل نیز گفته شد به درخواست مردم است که گوگل فیلتر میشود

محمدپوررشیدی

درود خوشحالم که مطالبت و طنزت نگاهی جدی به مسائل پیرامونی دارد و بعد خواندنش نه تنها پشیمان نمیشویم بلکه به وسعت دیدمان کمک می کند سپاس

؟

یک دوست عزیز مردم عربستان بیشتر از 50 درصد کلیه امور خودرا از طریق اینترنت انجام میدهند . گذشت ا ون موقعی که میتونستیم به اونها فخر بفروشیم . حتی افغانستان به سرعت دارد بهتر از ما میشود.

احسان

آقایان باید آرزو کنند که تمام منتقدین چون شیخ باشند... قانون سوم که بحثش بود میگه فنر رو کمتر فشار بده اگه میخوای کمتر بپره پس عزیز کمتر فشار بده این لامصبو تا در نرفته چش چالمونو در بیاره

اقتداری

سلام بر شیخنا که مارا به جد مرید خود کرده است متولیان امور هر مملکتی باید دست منتقدین را ببوسند نه این که قلم را از دستانش بگیرند از پیامبر بزرگ چنین نقل شده است که بر چهره ی مداحا ن« سالوسان وبادنجان دور قاب چین ها وبله قربان گو های مصلحت جیب خود اندیش» خاک بپاشید کسی که از روی خیر خواهی ومردم دوستی ووطن پرستی از متولیان امور « که بی شک از جانب خدا نیامده اند» انتقاد می کند باید تشویق شود نه تنبیه . به هر حال اگر در لیوانی شراب خورده شود نباید آن را شکست بلکه با شستن وتطهیر آن می توان با آن هم آب خورد وهم چای ... بگذریم که بیش از این حوصله ی شیخ ومریدانش را سر نیاوریم بدرود!

ماهان

سلام بسیار خوب گفتید: آزادی یعنی مواظبت کردن ازآنچه که نباید بگوییم شاید افرادبیشتری بدانند که آزادی را به هرج ومرج تفسیر نکنند تازمینه ی سوءتعبیر را بهانه ای کنند ودست دیگران دهند